Mide Balon Uygulaması

Mide balonu ilk olarak 1980 lerde bulunmuş lakin uygulama güçlüğü köşeli hatlar içermesi nedeni ile başlarda çok başarılı olunamamıştır.
Balon ile erken doymanın sağlanması ve fazla besin alımını engellemek amaçlanmaktadır.

Bu amaçla radyoopak silikon elastik bir balonun doğrudan görüş altında endoskopik tekniklerle mideye yerleştirilmesi ve metilen mavisi ile renklendirilmiş izotonik NaCl ile şişirilmesi şeklinde uygulanır.

Tam dolu mide hissinin oluşması ve iştah baskılanması sağlanmaya çalışılır. Bu durumun besin alımını azaltması beklenir.

6 aylık ya da 12 aylık endoskop ile yerleştirilen balonlar dışında bir de yutularak yerleştirilen ve kendiliğinden emilebilen balonlar geliştirilmiştir. Bu balonların avantajı endoskopik işlemlere gerek duymamasıdır.

Ameliyat Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Hastanemizde her türlü genel cerrahi işlem ile ilgili muayene, tetkik ve değerlendirme yapılmaktadır.

Tanı konulmuş bir hastalığınız için yapacağınız ameliyat ön görüşmesi hizmeti verilmektedir.

Gerekli tüm ileri düzey tıbbi cihaz ve donanımlar ile tanı ve tedavi sürecinizde yanınızdayız.

İş gücü kaybına ve günümüzün en değerli kavramının ‘’zaman’’ olduğu bilincinde bir çok ameliyatımızın hazırlığını ameliyat günü sabahtan yapmakta ve aynı gün hem tüm gerekli tetkikleri ve konsültasyonları tamamlamakta hem de ameliyatı gerçekleştirmekteyiz.

Zaman öldürmek, en pahalı harcamadır.(Balzac)

Ameliyat Sonrası Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası ilgili, empati yeteneği olan sizlere elinden geldiğince yardımcı olan istekli bir ekip ile hizmet vermekteyiz.

Laparoskopik ameliyatlar sonrası hastane yatış süresi oldukça kısa olmakta,işe geri dönüş süreciniz daha çabuk gerçekleşmektedir.

Örneğin safra kesesi, kasık fıtığı, reflü cerrahisi gibi bir çok genel cerrahi ameliyatı sonrası genelde bir gece hastanede yatış olmakta ve diğer gün birçok hastamız taburcu edilmektedir.

Obezite ve metabolik cerrahi sonrası yapılan ameliyat tipine göre 2 gece ya da 5 gece arasında hastane yatışı sonrası taburculuk gerçekleşmektedir.

Ameliyat sonrası ilk on gün içerisinde birinci poliklinik kontrolü yapılmaktadır.

İletişim

Çaybaşı Mah. 1352.sk.
No:8 07100
Antalya / Türkiye
Telefon : +90 242 249 33 00

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 8:30 - 17:00
Cumartesi 9:00 - 14:00
Pazar Kapalıyız

Acil Durumlar İçin

444 9 112

Bizi Takip Edin